Pievienots 06.04.2021

Hyundai IONIQ bija pirmais automobilis pasaulē ar trīs alternatīvām spēka piedziņām: hibrīda, uzlādējamā hibrīdā un akumulatora elektrisko. Pirmo reizi tas tika atklāts 2016. gadā un atjaunināts 2019. gadā

2021. gada modelis tagad ir pieejams un piedāvā, piemēram, gaidīto Bluelink telemātikas pakalpojumu. Kopš atklāšanas IONIQ tiek pastāvīgi slavēts par tā 5 zvaigžņu drošības novērtējumu, zemajām lietošanas izmaksām un lielisko dizainu.

Augstākā drošība, vislabākā vērtība un izcila efektivitāte: kā pasaulē pirmais automobilis ar trīs dažādām elektrificētām piedziņām, IONIQ apliecināja ievērojamu attīstību elektromobilitātes jomā.

Lai arī ir taisnība, ka IONIQ piedziņu klāsts ļauj ievērojami ietaupīt gan CO2 emisijas, gan degvielas izmaksas, vislielāko atzinību ir guvuši elementi, kas saistīti ar braukšanas pieredzi: jo īpaši tā augstākās klases drošības aprīkojums, izcilā kopējā vērtība, godalgotais dizains un izcilā efektivitāte.

 

5 zvaigžņu NCAP drošības novērtējums

Pēc atklāšanas 2016. gadā Hyundai IONIQ nekavējoties saņēma 5 zvaigžņu Euro NCAP novērtējumu, kas ir visaugstākais iespējamais rezultāts. Pēc produkta atjaunināšanas 2019. gadā tas atkal saņēma augstāko novērtējumu. Modelis tika slavēts par tā pasažieru un gājēju aizsardzību. Garš aktīvo drošības funkciju saraksts, septiņi dažādi drošības spilveni, tostarp novatorisks vadītāja ceļgalu drošības spilvens, kā arī spēcīga, triecienus absorbējoša konstrukcija veicināja modeļa augsto novērtējumu.

 

Ieguvums cenas ziņā: IONIQ zemās ekspluatācijas izmaksas

IONIQ piedāvātā izcilā cenas un kvalitātes attiecība uztur tā popularitāti klientu vidū. EurotaxGlass, CAP, Auto Bild un Schwacke, visi ir slavējuši modeli par spēju gadu no gada saglabāt lielu daļu sākotnējās vērtības, un Auto Bild un Schwacke divus gadus pēc kārtas to nosauca par “vērtības čempionu”. Turklāt neatkarīgā patērētāju analīzes vietne Sust-it atklāja, ka no visiem Eiropā pieejamajiem automobiļu modeļiem IONIQ ir lētākais ekspluatācijā un tā paredzamās ekspluatācijas izmaksas ir tikai EUR 0,02 par kilometru. Tas, salīdzinot ar konkurētspējīgu sākuma cenu, uztur IONIQ kopējās īpašumtiesību izmaksas salīdzinoši zemas.

 

Gaidītie Bluelink savienojamības pakalpojumi

IONIQ Electric MY21 piedāvā uzlabotus Bluelink® savienojamības pakalpojumus, pieslēgta automobiļa sistēmu, kas ļauj IONIQ Electric vadītājiem tālvadīt gaisa kondicionētāju, savukārt visas versijas atļauj attālinātu aizslēgšanu vai atslēgšanu, izmantojot viedtālruņa lietotni. Pateicoties Bluelink, uzlādi var attālināti kontrolēt un ieplānot arī lietotnē.

Apple CarPlay un Android Auto savienojamības pakalpojumi tagad ir pieejami bezvadu režīmā ar 8 collu infoizklaides sistēmu un ļauj atspoguļot iOS un Android viedtālruņu funkcionalitāti.

 

Skaņa kā parasti

Elektromobiļi pārvietojoties ir klusi, kas samazina satiksmes troksni un palielina braukšanas komfortu. Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, ES apstiprināja brīdinājuma signālu jauniem automobiļiem, kuru tips apstiprināts pēc 2019. gada 1. jūlija.

Tas garantē labāku drošību gājējiem un riteņbraucējiem, braucot ar mazu ātrumu. Hyundai automobiļos šo sistēmu sauc par VESS (virtuālā dzinēja skaņas sistēma), un iepriekšējos elektromobiļu modeļos vadītājs to varēja ieslēgt un izslēgt. IONIQ MY21 modeļos automobilī vienmēr tiek aktivizēts brīdinājuma signāls VESS.

 

Elektriskā nākotne, ko piedāvā Hyundai

Lielais lietošanas gadījumu skaits visā Eiropā un pasaulē padara Hyundai par vienu no līderiem elektriskās mobilitātes jomā. Pateicoties IONIQ iegūtajai pieredzei un dažādajiem izmantošanas gadījumiem papildus patērētāju atsauksmēm, Hyundai arī turpmāk spēs īstenot klientu vajadzības nākamās paaudzes elektrificētajā mobilitātē. Tas nenozīmē tikai braukšanas pieredzi: Hyundai partneri un filiāles cieši sadarbojas ar infrastruktūras un mājas uzlādes punktu nodrošinātājiem, un Hyundai autoparku nodaļa spēj nodrošināt pielāgotus EV risinājumus korporatīvajiem autoparkiem.

IONIQ ir pieejams ar hibrīda, uzlādējamā hibrīda vai akumulatora elektrisko piedziņu. Pateicoties 38,3 kWh akumulatoram, pašreizējās IONIQ Electric paaudzes darbības rādiuss reālajā pasaulē ir 311 km (WLTP).

IONIQ Electric MY21 cenas sākas ar 24 990 eiro. Pirmie automobiļi valstī ieradīsies 2021. gada aprīlī.

Darbvirsmas versija