Pievienots 23.02.2021

Šodien 23. februārī notika Hyundai IONIQ 5 pilnībā elektriskā kompaktā krosovera pasaules pirmizrāde. IONIQ 5 ir unikāla akumulatora elektroautomobiļa platforma un videi draudzīgas elektroautomobiļa funkcijas. Iespaidīga jauda un daudzveidīga lādēšana: ultraātra 400 V un 800 V. Funkcija „no transportlīdzekļa uz patērētāju“ (V2L) ārējā elektroaprīkojuma atbalstam.

IONIQ 5 ir pirmais modelis Hyundai jaunā IONIQ zīmola klāstā, kuru veidos akumulatora elektroautomobiļi (BEV). Tas ir veidots uz arhitektūras ar nosaukumu E-GMP (elektriskā globālā moduļveida platforma). Tā ir ļāvusi IONIQ 5 izveidot unikālas proporcijas ar pagarinātu garenbāzi, inovatīvu salona dizainu, efektīvu dinamiku, mūsdienīgu savienojamību un vadītāja palīdzības funkcijas.

„IONIQ 5 ir piemērots visiem dzīvesveidiem bez ierobežojumiem, aktīvi rūpējoties par braucēju vajadzībām visā brauciena laikā,“ saka uzņēmuma viceprezidents un globālā mārketinga direktors. „Tas ir pirmais elektroautomobilis, kas piedāvā pilnīgi jaunu pieredzi ar inovatīviem telpas risinājumiem un modernām tehnoloģijām. “

 

Futūristisks dizains

Dizains atsauc atmiņā uzņēmuma pirmā sērijveidā ražotā automobiļa Hyundai Pony drosmīgo stilu, simbolizē 45 gadus ilgo Hyundai dizaina attīstības ceļu un ar paceltu galvu raugās nākotnē. Tas ir nenovecojošs dizains jaunā izpratnē, un šī tēma attīstīsies līdz ar IONIQ modeļu klāsta paplašināšanos. IONIQ 5 futūristiskā dizaina pamatā ir Hyundai Sensuous Sportiness (jutekliskā sportiskuma) dizaina identitāte.

IONIQ 5 dizainu raksturo akurātas un asas līnijas. Akumulatora elektroautomobiļa precīzi veidotās virsmas un formas rada šķautņainu, gandrīz ģeometrisku izskatu. Priekšpusē un aizmugurē Hyundai dizaineri ir iekļāvuši modernus Parametric Pixel lukturus.

 

Lai samazinātu spraugas starp paneļiem un optimizētu aerodinamiku, priekšpusē pirmo reizi Hyundai modelim ir uzstādīts integrēts pārsegs. Priekšējo buferi raksturo pievilcīga V veida forma, kurā iekļauti oriģinālie dienas gaitas lukturi. Tādi paši smalki, kā no pikseļiem veidoti bloki ir atrodami arī automobiļa aizmugurē.

Slēptie durvju rokturi IONIQ 5 sānos ne tikai piešķir elegantu stilu, bet arī uzlabot aerodinamisko efektivitāti. Automobiļa priekšdaļa un aizmugure vizuāli satiekas pie durvīm un ir vēl viens Hyundai jaunā, pirmo reizi jaunajā Tucson modelī redzētā, Parametric Dynamics dizaina piemērs. Spēcīgais C statnis, kas radīts, iedvesmojoties no „45“ EV konceptautomobiļa, piešķir IONIQ 5 pārliecinošu stāju un ļauj to nekļūdīgi atpazīt jau pa gabalu.

Parametric Pixel dizaina motīvus turpina arī aerodinamiski optimizētie diski, kas ir pieejami 19 collu izmērā. Vēlāk būs pieejami arī lielāki 20 collu diski.

 

IONIQ 5 krosovera virsbūvei ir unikālas proporcijas, pateicoties īsajām pārkarēm un pagarinātajai garenbāzei. IONIQ 5 piedāvā D segmentam atbilstošu ietilpību kompaktā krosovera formātā ar 4635 mm garumu, 1890 mm platumu, 1605 mm augstumu un 3000 mm garenbāzi.

Ir pieejamas deviņas virsbūves krāsas, tostarp pieci jauni, dabas iedvesmoti toņi, kas pieejami tikai šim modelim. To skaitā ir divas matētas krāsas: unikālā Gravity Gold matētā un Shooting-Star Gray matētā, kā arī Digital Teal-Green perlamutra, Mystic Olive-Green perlamutra un Lucid Blue perlamutra krāsa. Papildus tam virsbūvei var izvēlēties Atlas White, Galactic Gray metālisko, Cyber Gray metālisko vai Phantom Black perlamutra krāsu.

 

Ietilpīgs, pielāgojams salons. Kā mājās, esot ceļā

IONIQ 5 atšķiras no citiem kompaktajiem krosoveriem ar plakano grīdu, kas ir iespējama, pateicoties E-GMP arhitektūrai un kurā atrodas akumulatori. Tā ļauj iegūt inovatīvu salona dizainu un vairāk vietas pasažieru kājām.

 

IONIQ 5 ir elektroniski regulējami priekšējie sēdekļi. Sēdekļus var nolocīt optimālā leņķī. Priekšējo sēdekļu biezums ir samazināts par aptuveni 30%, lai nodrošinātu vairāk vietas aizmugurē sēdošajiem.

IONIQ 5 caurspīdīgais jumts rada salonā plašuma sajūtu. Griesti ir veidoti no viena vesela stikla paneļa bez papildu atbalsta konstrukcijām.

IONIQ 5 bagāžas nodalījuma ietilpība ir 531 litri (palielināma līdz 1600 litriem). Otrās rindas sēdekļus var pārbīdīt par 135 mm un nolocīt 6:4 proporcijā. Priekšējā bagāžas nodalījuma ietilpība ir līdz 57 litriem.

Moduļveida priekšējā panelī ir 12 collu infoizklaides skārienekrāns bez fiziskām pogām un 12 collu digitālais mērinstrumentu panelis. IONIQ 5 infoizklaides sistēmā pirmo reizi ir izmantots jauns dizaina motīvs ar nosaukumu Jong-e grafiskā lietotāja saskarne, kas piedāvā dažādus salona noskaņas iestatījumus.

Salona apdarei ir pieejamas trīs krāsas. Pamata komplektācijā ietilpst Obsidian Black un Dark Pebble Gray/Dove Gray, bet izvēles krāsu paketē ir pieejamas Dark Teal/Dove Gray krāsas.

 

Ilgtspējīgas un videi draudzīgas elektroautomobiļa funkcijas

Daudziem IONIQ salona elementiem – sēdekļiem, griestu apšuvumam, durvju apdarei, grīdai un roku balstam – ir izmantoti videi draudzīgi, ilgtspējīgi iegūti materiāli, piemēram, pārstrādātas PET pudeles un no augiem iegūtas (bio PET) šķiedras, kā arī dabiskās vilnas dzija un ekoloģiskā āda un bioloģiskā krāsa ar augu ekstraktiem.

IONIQ 5 ir iespējams aprīkot ar videi draudzīgu solāro jumtu, kas palīdz uzlādēt automobiļa akumulatoru, tā paaugstinot enerģijas efektivitāti un mazinot izmešus. Solārais jumts palīdz novērst akumulatora izlādēšanos un ļauj nobraukt lielāku attālumu ar vienu uzlādi.

 

Divi elektromotori

Sākotnēji IONIQ 5 Latvijā būs pieejams ar 72,6 kWh akumulatoru un diviem elektriskās piedziņas variantiem: tikai ar aizmugures elektromotoru vai ar diviem elektromotoriem – vienu priekšā un vienu aizmugurē.

Visaugstākā līmeņa versijā ir 155 kW aizmugures motors kopā ar 70 kW priekšējo motoru, kas piedāvā pilnpiedziņu. Aizmugurējais motors attīsta 350 Nm griezes momentu, bet priekšējais motors 255 Nm. Apvienojumā ar 72,6 kWh akumulatoru automobilis spēj paātrināties no 0 līdz 100 km/h 5,2 sekundēs.

Ar vienu uzlādi IONIQ 5 spēs nobraukt aptuveni 470-480 km* WLTP ciklā.

Turklāt IONIQ 5 var vilkt līdz 1600 kg smagu piekabi.

 

Ultraātra akumulatora uzlāde

IONIQ 5 E-GMP arhitektūra atbalsta gan 400 V, gan 800 V uzlādes infrastruktūru. Platforma standarta versijā ļauj veikt lādēšanu gan ar 800 V, gan 400 V spriegumu bez nepieciešamības izmantot papildu komponentus vai adapterus. Universālā uzlādes sistēma ir pasaulē pirmā patentētā tehnoloģija, kas pārslēdz motora un invertora darbību no 400 V uz 800 V, lai nodrošinātu lādēšanas stabilitāti un saderību.

Ar 350 kW lādētāju IONIQ 5 akumulatoru var uzlādēt no 10 procentiem līdz 80 procentiem tikai 18 minūtēs. Lai varētu nobraukt 100 km WLTP ciklā, IONIQ 5 pietiek pieslēgt lādētājam uz piecām minūtēm.
* Provizoriski dati. IONIQ 5 oficiālās nobraukuma rezerves noskaidrošanai pašlaik tiek veikti izmēģinājumi.

 

Funkcija „no transportlīdzekļa uz patērētāju“

Tā ļauj lietotājiem brīvi uzlādēt jebkādas elektroierīces, piemēram, elektrovelosipēdus, elektroskūterus vai kempinga aprīkojumu, esot ceļā vai stāvot uz vietas.

Tā nodrošina līdz 3,6 kW jaudu. Tam paredzētā pieslēgvieta atrodas zem otrās rindas sēdekļiem, un to var lietot, kad automobilis ir iedarbināts. Vēl viena pieslēgvieta atrodas pie ārējās uzlādes ligzdas. Izmantojot pārveidotāju, lietotāji var lādēt lieljaudas elektroierīces. Ārējā pieslēgvieta nodrošina barošanu arī tad, kad automobilis ir izslēgts.

 

Funkcija

Plašā, konfigurējamā vadītāja vieta piedāvā 12 collu pilnībā skārienjutīgu infoizklaides ekrānu un 12 collu digitālo mērinstrumentu paneli, ko lietotājs var pielāgot atbilstoši savām vēlmēm.

IONIQ 5 ir uzlabota Bluelink® telemātika ar iOS/Android mobilo lietotni. Ar tās palīdzību lietotāji var attālināti kontrolēt tādas funkcijas kā uzlādi un klimata kontroli.

IONIQ 5 aprīkojumā ir kvalitatīva Bose skaņas sistēma ar astoņiem skaļruņiem un zemo frekvenču skaļruni.

 

Attēla projicēšana vadītāja acu priekšā ar AR tehnoloģiju

 IONIQ 5 ir pirmais Hyundai modelis, kas piedāvā attēla projicēšanu vadītāja acu priekšā (HUD) ar papildināto realitāti, būtībā pārvēršot vējstiklu par displeju. Vadītājs var izmantot AR tehnoloģiju, lai acu priekšā uz vējstikla projicētu informāciju par navigāciju, papildu drošību vai automobili apkārt notiekošo. Tas ļauj vadītājam ātri iegūt informāciju, neatraujot skatienu no ceļa.

 

Visaugstākā līmeņa drošība un komforts

 IONIQ 5 aprīkojumā ietilpst augsta līmeņa vadītāja palīgsistēma – Hyundai SmartSense. IONIQ 5 ir pirmais Hyundai modelis, kas piedāvā palīgsistēmu braukšanai pa šoseju 2. Tā izmanto priekšējo kameru un radara sensorus, kā arī navigācijas datus. Tā kontrolē ātrumu un distanci līdz priekšā esošajam transportlīdzeklim, vienlaikus noturot automobili braukšanas joslas vidū. Tā var arī palīdzēt pārkārtoties citā braukšanas joslā.

Vadītāja palīgsistēmu klāstā vēl ietilpst frontālas sadursmes novēršanas palīgsistēma, aklās zonas sadursmes novēršanas palīgsistēma, inteliģentā ātruma ierobežojumu palīgsistēma, drošas izkāpšanas palīgsistēma un citas.

 

 

IONIQ zīmols: šis ir tikai sākums

Hyundai jaunais IONIQ zīmols apliecina, ka uzņēmums uztver ilgtspēju un inovācijas pavisam nopietni. Saskaņā ar IONIQ zīmola misiju „Elektrificēts progress savienotai dzīvei“ Hyundai piedāvās elektroautomobiļus, kuru pamatā ir pielāgoti, videi draudzīgi risinājumi, kas ir piemēroti jebkuram dzīvesveidam un palīdz īstenot uzņēmuma vīziju „Progress cilvēcei“. IONIQ 5 ir uzņēmuma pirmais solis pilnībā elektrisko automobiļu pasaulē, kā arī solis tuvāk mērķim – tīrai mobilitāti.

Pēc IONIQ 5 prezentācijas Hyundai paplašinās akumulatora elektroautomobiļu klāstu ar IONIQ 6 elektrisko sedanu un IONIQ 7 lielizmēra apvidus elektroautomobili.

IONIQ 5 būs pieejams atsevišķos reģionos 2021. gada pirmajā pusgadā.

Darbvirsmas versija